Whan we be at scole, we do our dever to lerne our.
Quant nous sommes a lescolle, nous faisons nostre deuoir daprendre
nostre lecon.
Whan ye be at scole, ye do your dever to lerne your.
Quant uous estes a lescole, uous festes uostre deuoir dapprendre
uostre lesson.
Whan they be at scole, they do theyr dever to lerne theyr.
Quant ilz sont a lescolle, ilz font leur deuoir dapprendre leur lecon.
And so forth thorow al the conjugation of _I am_, above written, and of
this verbe _I do_, whiche is in the preterit imparfet _je faisoie_.
I dyd.
PARFET. Je feis.
I have done.
THE PRETERIT INDIFINITIF. Jay fait.
I had done.
PLUS PARFET. Jauoie fait.
I shall do.
THE FUTURE. Je feray.
Do thou.
THE IMPERATIF. Faitz.
Loke that thou do.
THE FUTURE. Garde que tu face.
Let me do.
THE OPTATIF. Que je face.
Thad I dyd.
IMPARFET. Que je feisse.
That I have done.
THE PRETERIT PARFET. Que jaye faict.
That I had done.
PLUS PARFET. Que jeusse fait.
THE SUBJUNCTYF. Whan I shall do lyke the optatyf.
THE FIRST FUTURE. Mais que je face.
I shuld do,
THE SECONDE. Je feroye, rois, roit: ferions, riez, roient.
To do.
THE INFINITIF. Faire.
To have done.
PRETERIT. Auoir fait.